بسم الله الرحمن الرحیم

نور ائمه اطهار علیه السلام قبل از آفرینش مخلوقات

ابن بابویه رحمه الله از ابو حمزه نقل کرده است که گفت: از امام سجّاد علیه السلام‏ شنیدم که فرمود:

إنّ اللَّه تبارک وتعالى خلق محمّداً صلى الله علیه وآله وسلم وعلیّاً علیه السلام والأئمّة الأحد عشر علیهم السلام من ‏نور عظمته أرواحاً فی ضیاء نوره، یعبدونه قبل خلق الخلق، یسبّحون اللَّه ‏عزّوجلّ ویقدّسونه، وهم الأئمّة الهادیة من آل محمّد علیهم السلام.

خداوند تبارک و تعالى حضرت محمّد صلى الله علیه وآله وسلم و على علیه السلام و یازده امام بعد از آن حضرت‏ را از نور عظمت خود آفرید در حالى که ارواح بودند، و در پرتو نور پروردگار قبل ازآفرینش مخلوقات او را عبادت مى‏ کردند، تسبیح خدا و تقدیس او مى ‏نمودند و آنها هستند که پیشوایان هدایت کننده از آل محمّد علیهم السلام هستند.

منابع :

کمال الدین: 318 ح 1، بحار الأنوار: 23/15 ح 39 و 15/25 ح 28.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : السلام ,علیه ,علیهم ,الله ,محمّد ,مخلوقات ,علیهم السلام ,علیه السلام ,وآله وسلم ,محمّد علیهم ,الله علیه ,محمّد علیهم السلام
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

چیت تمام گیم ها زندگی شُخمیِ من سیب قرمز نا نوشته ها Binam Nam پزشک یار (یادگیری مداوم پزشکان) فانوس خیال بلاگ بچه های کلاس هشتم و نهم اینجه علیا علی صادقی