بسم الله الرحمن الرحیم

زیارت قبر امام رضا علیهم السلام و برطرف شدن غم و غصه 

حاکم خراسان صاحب کتاب «المقتفى» گفته است: در مشهد حضرت رضا علیه السلام خوابیده بودم در عالم خواب دیدم فرشته ‏اى که لباس سبزى پوشیده بود از آسمان فرود آمد و بر دیوار قبر شریف آن حضرت دو بیت شعر نوشت که آن را حفظ کردم وآن دو بیت این است:

من سرّه أن یرى قبراً برؤیته

یفرّج اللَّه عمّن زاره کربه

فلیأت ذا القبر إنّ اللَّه أسکنه

سلالة من رسول‏اللَّه منتجبة(27)

هر کس دوست دارد قبرى را ببیند که با دیدن آن ، خداوند از زائرش غم و غصّه را برطرف مى ‏کند .

باید کنار این قبر مبارک آید که خداوند فرزندى از رسول برگزیده خود را در آن ساکن نموده است .

منابع :

دار السلام: 37/2، بحار الأنوار : 337/49 ح 17. و در ص 328 ح 4 از «عیون اخبار الرضا علیه السلام» قصّه مردى از اهل مصر را نقل مى ‏کند که به قصد زیارت حضرت رضا علیه السلام روانه طوس مى‏ شود - تا آنجا که مى‏ گوید : - سر خود را بر روى زانو نهاده بود تا استراحت کند ، هنگامى که سر برداشت مشاهده کرد که در دیوار مقابل خود این دو بیت نوشته شده است . (شیخ حرّ عاملى رحمه الله نیز آن را در کتاب إثبات الهداة: 286/3 ح 107 از عیون اخبار الرضا علیه السلام نقل کرده است).

حاج شیخ على اکبر مروج الاسلام رحمه الله در کتاب «کرامات رضویّه ج 1 ص 266» قصه جالب دیگرى براى این دو بیت از شیخ صدوق رحمه الله و در ص 269 قصّه جالبى براى دو بیت دیگر که خیلى مشابه این قصه است نقل کرده است، به آنجا مراجعه شود .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وانت بار تهران | نیسان بار تهران ( Mohammad ) کلینیک کاشت موی خانم مریم شیرزادگان Sarah رمان عاشقانه ساخت اپلیکیشن دعانويس ايران و جهان,09335738303 وبلاگ سجاد نجفی خورشید را بیدار کنیم